• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Дистанційне навчання

Інформація щодо використання онлайн-платформи ВШО

/Files/images/VSO-2.jpg/Files/images/622cb05c00b78970219978.jpg

Всеукраїнська школа онлайн

Відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РОЗКЛАД

«НАВЧАННЯ БЕЗ МЕЖ»: НА УКРАЇНСЬКОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ СТАРТУЄ ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ 5-11 КЛАСІВ/"LEARNING WITHOUT BORDERS"

У понеділок, 14 березня, стартує «Навчання без меж» – спільний освітній проєкт Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та регіональних каналів Суспільного мовника, а також платформ онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video та sweet.tv.

«Вісімнадцятий день триває жорстока війна рф проти України. Збройні сили України та загони тероборони гідно тримають оборону нашої держави та дають відсіч окупантам! Зараз наше завдання організувати та запустити освітній процес, принаймні там, де дозволяє безпекова ситуація. Для цього ми об’єднали зусилля з колегами та партнерами й підготували додаткові інструменти для дистанційної освіти, як от проєкт «Навчання без меж», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Проєкт передбачає трансляцію відеоуроків для школярів 5-11 класів. Кожен день буде присвячений окремій дисципліні. З 14 до 18 березня (понеділок-пʼятниця) транслюватимуться такі уроки:

 • 14 березня – українська мова;
 • 15 березня – математика;
 • 16 березня – історія України;
 • 17 березня – українська мова;
 • 18 березня – математика.

Так, дитячий телеканал «Піксель» транслюватиме уроки для 5 класу щоденно о 10:00 та для 6 класу об 11:00. ПЛЮСПЛЮС, що входить до складу 1+1 media, показуватиме уроки для школярів трьох класів: 7-го з 10:00 щоденно, 8-го з 11:00 та 11-го класу з 12:00. Регіональні канали Суспільного відповідно транслюватимуть заняття для 9 класу о 10:00 та для 10 класу об 11:00. Також усі згадані уроки можна буде переглянути на платформах онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet.tv як у прямому ефірі, так і в будь-який зручний час абсолютно безкоштовно.

«Навчання без меж» – наша спільна спроба за допомогою телебачення та онлайн-платформ занурити школярів 5-11 класів у захопливий світ нових знань. Нагадати, що все буде добре і що ми разом розбудуємо світле завтра», – коментують автори проєкту.

Проєкт реалізується на основі Всеукраїнського онлайн розкладу – ініціативи Міністерства освіти та науки України, в межах якої учні 1-11 класів можуть долучитися до відеоуроків, розміщених на платфомі YouTube. Усі охочі можуть додавати нові уроки з розкладу до свого google-календаря, аби отримувати сповіщення про початок трансляції.

Інтерактивний розклад містить посилання на матеріали з різних ресурсів (Всеукраїнська школа онлайн, телеуроки, підручники тощо) для предметів згідно з календарно-тематичним плануванням.

Онлайн-розклад реалізується на базі інтерактивного Google-календаря, до якого в режимі реального часу матимуть доступ усі охочі. Розклад розроблено для учнів 1-11 класів. Усі бажаючі можуть використовувати ВШО, де містяться відеоуроки, конспекти, тестові завдання, є Кабінет вчителя, який дистанційно може тримати зв'язок з учнем, а також для якої розроблено мобільний застосунок.

У багатьох регіонах все ще залишається недостатньо якісний зв'язок та доступ до інтернету. Саме тому, аби все ж таки освітній процес відбувався, спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та партнерами з понеділка на українському телебаченні буде запущено трансляцію уроків для 5-11 класів. Розклад занять буде оприлюднено на офіційних каналах МОН, а також на ТБ-каналах.

Крім того, уроки будуть доступні на ТВ-платфомах MEGOGO, 1+1 video, Київстар ТБ.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua

ПОРАДИ ВІД ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ: МОН РОЗРОБИЛО ІНФОРМАЦІЙНИЙ КОМІКС ДЛЯ ДІТЕЙ У ВОЄННИЙ СТАН

Працівниками КНЗ КОР “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів” підготовлено методичні рекомендації та інформаційні повідомлення про організацію освітнього процесу в умовах дистанційного та змішаного навчання.

На головній сторінці порталу інституту розміщено банер «Організація дистанційного навчання учнів»: покликання, за яким користувачі можуть перейти на тематичні матеріали, розміщені в інформаційній системі інституту «Нормативно-правове і навчально-методичне забезпечення освітнього процесу».

Перелік матеріалів:

Організація роботи закладу освіти в умовах дистанційного навчання:

Випуски спеціалізованого педагогічного видання департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» “Інформаційно-методичний збірник”

Виховна робота

Інклюзивне навчання

Початкова освіта

Організація освітнього процесу з навчальних предметів:

українська мова і література

зарубіжна література

іноземні мови

історія та суспільствознавство

математика

фізика

природознавство

географія

хімія

інформатика

трудове навчання

фізична культура

предмет “Захист України”

освітня галузь “Мистецтво”

ІНСТРУМЕНТИ ВЗАЄМОДІЇ З УЧНЯМИ

ПЛАТФОРМИ ДЛЯ ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЙ

Освітні платформи, які допоможуть організувати навчання дистанційно

Код для безкоштовної реєстрації: MOZ-PX-PBWX-TIDD-VIMY-TVRI-UFWG-UAEDPMOZA

 • платформа, яка містить медіа-бібліотеку, 3D, навчальне відео.

Платформа містить як безкоштовний так і платний контент. Для користування матеріалами платформи потрібна реєстрація, створення та активація облікового запису.

 • сервіс для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів. Ці модулі можуть використовуватись безпосередньо як навчальні ресурси або для самостійної роботи. Метою роботи є створити загальнодоступну бібліотеку незалежних блоків, придатних для повторного використання та змін. Блоки (вони називаються Вправами) не включені в жодні конкретні сценарії чи програми, тому вони не розглядаються як цілісні уроки чи завдання, натомість їх можна використати у будь-якому доречному методичному сценарії.

 • шкільний тренажер

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

 • освітня технологічна платформа, що пропонує комунікацію, співпрацю та можливість тренерської роботи для загальноосвітніх шкіл, коледжів та викладачів. Мережа Edmodo дає вчителям змогу ділитися вмістом, створювати тести, вікторини та опитування, керувати спілкуванням з учнями, колегами та батьками.

 • шкільна освітня мережа – учителі задають домашні завдання, прикріпляють необхідні файли, відстежують статус виконання. Учні отримують завдання і відправляють у відповідь файли з результатами

 • безкоштовний сервіс онлайн-тестів для повноцінної дистанційної перевірки знань, які здобули учні під час самостійної роботи.

Створити тест

Знайти усі тести, створені вами

Відеоінструкції для створення тестів та роботи з ними

Результати тестувань

Бібліотека тестів

Онлайн-курси дл учнів 1-11 класу від «На Урок»

 • Цікаві відео-лекції. «Історія України в історіях», «Математика. Просто», «Лайфхаки з української мови», «Лайфхаки з української літератури» та «Автостопом по біології». Також є просто географія.

 • це помічник вчителя, що збагачує Ваш урок миттєвою візуалізацією рівня розуміння та прогресу усього класу в живому часі. Пропозиції як безкоштовні так і платні.

 • дистанційна підтримка освіти школярів (відеотрансляція уроків, електронні підручники, ON-LINE ЗАНЯТТЯ, робочі зошити)

Online Test Pad

 • тести, кросворди, ребуси, логічні ігри, опитування з шкільних предметів, по різним темам, для учнів різних вікових категорій. Потрібна реєстрація.

Підготовка до ЗНО

 • тести, курси.

 • це безкоштовна гейміфікована платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами для всіх, хто бажає навчатися та успішно скласти ЗНО

 • платформа з уроками, завданнями, тестами і перевіреними репетиторами

 • українська мова, математика, історія України- відеоуроки від вчителів м. Черкаси (будуть оновлюватися)

 • Тренажер підготовки до ЗНО

 • підготовка до ЗНО

 • Дистанційна підготовка до ЗНО у групах в онлайн-форматі. Тобто відбуваються групові прямі трансляції. Спілкування відбувається у форматі чатів.

 • Доступні предмети: українська мова і література, історія України, математика, англійська, біологія, географія. І

 • Один блок навчання коштує 2 250 грн. Компанія пропонує пройти пробне безкоштовне заняття, щоб зрозуміти, чи підходить цей формат вам.

 • Проект на стадії реформування. Наразі це єдиний платний онлайн-збірник тестів, ефективних для підготовки до ЗНО, тобто тренажер. Але наскільки він оновлений до ЗНО-2020 наразі невідомо.

 • В доступі є курси з математики, української мови та літератури. Навчання доступне з комп’ютера, планшета, мобільного телефона.

 • Ресурс платний. 199 грн за доступ до одного предмету, доступ надається безстроково.

 • Сайт дозволяє кожному абітурієнту перевірити свої знання з навчальних предметів ЗНО 2020: українська мова і література, історія України, математика, географія, біологія, хімія, фізика.

 • сайт для підготовки до здачі тестів ЗНО. Школа пропонує Вам онлайн курси підготовки до ЗНО з історії України, української мови, математики та фізики у вигляді відео-уроків, конспектів, тестів.

Перша тема з усіх предметів — БЕЗКОШТОВНА. 27 грн. за тему і 137 грн. за весь курс!

***************

Для допомоги педагогічним працівникам Київської області у організації освітнього процесу в умовах карантину КНЗ КОР “Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів” було розроблено методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в умовах карантину. ( посилання на сайт КОІПОПК0

***********

Освіта має бути доступною для всіх, а карантин — не перешкода для поліпшення навичок та поглиблення знань, — вирішили ми у видавництві «Ранок». Тому до завершення карантину віртуальна школа «Ранок» продовжує працювати і кожного буднього дня проводить безкоштовні онлайн-уроки для учнів закладів загальної середньої освіти.

Для вчителів, які бажають отримати практичні поради щодо організації дистанційного навчання, щочетверга ми проводимо Віртуальні педради. Вже цього четверга, 26 березня, відбудеться чергова онлайн-педрада на тему: «Як стати гуру в дистанційному навчанні: 10 практичних порад». Кожний зареєстрований (реєстрація за посиланням https://cutt.ly/ptbcvUF) учасник Віртуальної педради, який заповнить запропоновану Google Форму та успішно пройде тест, отримає сертифікат із зазначенням кількості прослуханих годин.

Актуальну інформацію про Віртуальну школу «Ранок» можна знайти на сайті https://www.ranok.com.ua/game/virtualschool/.

Звертаємо Вашу увагу, що розклад постійно оновлюється, тож під час розміщення цієї інформації пропонуємо давати оновлене посилання саме на Google Документ: https://cutt.ly/ttbTIyW.

***************

Інклюзивна освіта

Пропонуємо Вашій увазі типові програми, у яких репрезентовано типовий навчальний план і змістове наповнення основних освітніх галузей.

О. В Чеботарьова, Г. О. Блеч, Н. А. Ярмола, І. В. Гладченко, Н.І. Королько, І. В.Дмитрієва, С. В. Трикоз, І. В. Бобренко, І.В. Голомозда, О. А. Чухліб (2018) Типова освітня програма початкової освіти спеціальних закладів середньої освіти для учнів 1 класів з інтелектуальними порушеннями [Навчальний матеріал]

https://lib.iitta.gov.ua/712585/

О. В. Чеботарьова, Г. О. Блеч, Л. І. Остапенко, Н. А. Ярмола, І. В. Гладченко, Н. І. Королько, І. В. Дмитрієва, С. В. Трикоз, І. В. Бобренко, І.В. Голомозда, О. А. Чухліб (2019) Типова освітня програма початкової освіти спеціальних закладів загальної середньої освіти для учнів 2 класу з порушеннями інтелектуального розвитку [Навчальний матеріал]

https://lib.iitta.gov.ua/719176/

О. В. Чеботарьова, Г. О. Блеч, Л. І. Остапенко, Н. А. Ярмола, І. В. Гладченко, Н. І. Королько, І. В. Дмитрієва, С. В. Трикоз, І. В. Бобренко, І.В. Голомозда, О. А. Чухліб (2019) Типова освітня програма початкової освіти для спеціальних закладів загальної середньої освіти для учнів 3 класів з інтелектуальними порушеннями [Навчальний матеріал]

https://lib.iitta.gov.ua/719177/

Пропонуємо скористатися розробленим навчально-методичним посібником

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5-10 класів з порушеннями інтелектуального розвитку : нав.-метод. посіб. Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, м. Київ, Україна.(( О. В. Чеботарьова, Г. О. Блеч, С. В. Трикоз, І.В. Гладченко, Н. А. Ярмола, І. В. Бобренко, Н.І. Королько, О.П. Мальчевська, А.В. Сеник, Л. Г. Дзіядевич, І. В .Дмитрієва, Л.І. Остапенко, Л.І.Тарновська, С.О.Кликова, І.В .Голомозда, О. А. Чухліб , Н.М. Колодзейська (2019)

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5-10 класів з порушеннями інтелектуального розвитку розроблено відповідно до Програми спільної діяльності Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти, Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, спрямованої на виконання завдань Концепції «Нова українська школа» та реформування змісту освіти дітей з особливими освітніми потребами.

https://lib.iitta.gov.ua/718297/

***********

Оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів

Для освітян створено онлайн-курс про дистанційне навчання. В ньому йтиметься про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші. Кожен учасник зможе отримати сертифікат про навчання

Для реєстрації та навчання можна скористатися посиланням :

https://osvita.diia.gov.ua/?fbclid=iwar292rcnjuxu44uqkrbkqfu5gcdz3a0k_n89uzkbo28vfqd1drf3_innazs

**************************

Добірка сервісів та корисних посилань для вчителів від Оленки Северенчук та команди Мінцифри

ДЕ ЧИТАТИ ПРО ДИСТАНЦІЙНУ ОСВІТУ?

https://osvitoria.media

За пошуковими словами «карантин» і «дистанційна освіта» знайдете чимало цікавого!

https://nus.org.ua

https://vseosvita.ua

ДЕ ГОТУВАТИСЯ ДО ЗНО?

https://ilearn.org.ua

https://www.ed-era.com/zno

https://prometheus.org.ua/zno

https://gioschool.com

РЕСУРСИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ МЕНТАЛЬНИХ МАП

https://www.mindomo.com

https://www.mindmeister.com

https://coggle.it

РЕСУРСИ ЗІ СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

https://www.canva.com

https://prezi.com

https://www.beautiful.ai

РЕСУРСИ ЗІ СТВОРЕННЯ ТЕКСТІВ, ЗАВДАНЬ, ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ

https://www.classtime.com/uk/

https://kahoot.com

https://quizlet.com

https://learningapps.org (платформа готових завдань з різних предметів)

https://study-smile.com

https://naurok.com.ua

https://miyklas.com.ua

МАТЕМАТИКА

https://www.matific.com/ua/uk/home/

https://disted.edu.vn.ua

https://uk.khanacademy.org

http://uklasi.com.ua

http://formula.co.ua/uk

https://vchy.com.ua

МОЖЛИВІСТЬ НАКЛАДАТИ НА ВІДЕО ТЕСТИ АБО ІНШІ ЗАВДАННЯ

https://ed.ted.com

https://edpuzzle.com/?fbclid=IwAR3hsOxzcQ4vAU5vQV18N1Qj_FCLruB0Zagt7NB7o4qZZmho_5j0taw1EXM

https://ru.islcollective.com

ПЛАТФОРМИ ДЛЯ ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЙ

https://zoom.us

https://hangouts.google.com

https://www.skype.com/uk/

https://products.office.com/uk-ua/microsoft-teams/group-chat-software

https://www.webex.com

ІНСТРУМЕНТИ ВЗАЄМОДІЇ З УЧНЯМИ

https://www.classdojo.com (особливо рекомендовано для початкової школи)

https://classroom.google.com

https://www.google.com/intl/ru_uA/docs/about/

https://ru.padlet.com

ВІДКРИТІ РЕСУРСИ З ЕЛЕКТРОННИМИ ПІДРУЧНИКАМИ, РОЗРОБКАМИ УРОКІВ

https://ua.mozaweb.com

Код для безкоштовної реєстрації

MOZ-PX-PBWX-TIDD-VIMY-TVRI-UFWG-UAEDPMOZA

ВЕБІНАРИ З ОСОБЛИВОСТЕЙ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Оксана Пасічник "Технічні особливості організації дистанційної освіти"

Інна Большакова "Вебінар здорового глузду: медіаграмотність і критичне мислення"

Юрій Гайдученко "Креативний контент дистанційного навчання"

Ольга Питюр "Ефективний зворотний зв’язок онлайн: правила та інструменти"

ІНТЕРАКТИВНІ ПОДОРОЖІ І ВИСТАВКИ

https://ukrainewow.com (Ukraine Wow)

https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/ (подорож українськими музеями просто неба)

https://khanenkomuseum.kiev.ua/uk/pro-musey/virtualnyi-tur (прогулянка музеєм Ханенків)

https://britishmuseum.withgoogle.com (екскурсія Британським музеєм)

https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne (Лувр)

https://artsandculture.google.com (художні колекції з усього світу)

https://www.staatsoperlive.com (Віденська опера)

https://www.metopera.org (Метрополітен)

https://www.facebook.com/frankotheatre/ (трансляції вистав театру Франка)

https://www.youtube.com/channel/UCbNaKxi1j-Q5jWZDpJZp56g/featured (Ukrainer)

https://wisecow.com.ua (лекції з культури, історії, журналістики)

https://imagecomics.com/comics/read-first-issues (добірка коміксів)

**************************

Громадська організація “Фундація розвитку інновацій” запрошує школярів старших класів та шкільних вчителів інформатики прийняти участь у безкоштовному on-line Java-тренінгу.

Програма тренінгу охоплює зміст першого модуля навчальної програми курсу за вибором “Програмування на Java” авторів С.Іщерякова, Г.Двояк, О.Мішагіної, рекомендованої Міністерством освіти та науки України для учнів 10-11 класів закладів середньої освіти (лист Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” №22.1/12-Г-18 від 23.01.2019). Зміст цього курсу за вибором відповідає також вимогам професійного корпоративного сертифікаційного іспиту 1Z0-808 Oracle Certified Associated, Java SE8 Рrogrammer.

Обсяг тренінгу – 20 аудиторних годин (графік занять додається). Точний час проведення занять буде оголошено на сайті ГО “Фундація розвитку інновацій” idf.ua після завершення реєстрації слухачів для участі в тренінгу, що триватиме до 27-го березня включно (завершення реєстрації – 00.00 28-го березня) на сайті idf.ua.

Зареєструватися для участі можна на сайті idf.ua.

Програма та графік on-line Java-тренінгу

Модуль 1. Основи структурного (алгоритмічного) програмування

Понеділок, 30.03, 2 години (орієнтовно – 11.30…12.50).

Перша програма. Коментарі. Оголошення змінних. Ідентифікатори. Ключові слова. Типи даних String, int. Арифметичні операції. Тип даних double. Перетворення (casting) типів int та double.Конкатенація.

Вівторок, 31.03, 2 години (орієнтовно – 11.30…12.50).

Операції порівняння. Типи даних boolean. Оператори if та if-else. Логічні функції NOT, AND, OR.

Середа, 1.04, 4 години (орієнтовно – 11.30…12.50 + 13.05…14.25).

Цикли. Оператор for. Область видимості змінної. Вкладені цикли. Оператори while та do-while. Виведення точкових трикутників.

Четвер, 2.04, 4 години (орієнтовно – 11.30…12.50 + 13.05…14.25).

Види масивів, способи їх опису. Одновимірні масиви. Поле length. Обробка масивів без розгалужень. Оператор foreach. Обробка масивів із розгалуженням. Обробка масивів із утворенням масиву-результату відомої довжини.

Модуль 2. Елементи об’єктного програмування

П’ятниця, 3.04, 4 години (орієнтовно – 11.30…12.50 + 13.05…14.25).

Ознайомлення із Java API та поняттями клас, пакет, імпорт. Методи sort, binarySearch класу Arrays. Метод add класу ArrayList. Обробка масивів цілих чисел із утворенням колекцій даних довільного розміру.

Понеділок, 6.04, 2 години (час проведення буде визначено пізніше).

Тестовий on-line екзамен по тестах сертифікаційного іспиту корпорації Oracle.

Вівторок, 7.04, 4 години (час проведення буде визначено пізніше).

Поняття інкапсуляції, структура класу. Створення власних класів. Оголошення та ініціалізація полів. Оголошення методів. Оголошення та створення об’єктів. Оператор new. Літерал null. Архітектурний шаблон MODEL-VIEW-CONTROLLER (MVC) для побудови класів. Приклад побудови класу Calculator..

Кiлькiсть переглядiв: 428

Коментарi